آموزش دریافت اقساط

اگر در زمان پذیرش بیمار، بنا به هر دلیلی از بیمار هزینه پذیرش و سرویس یا خدماتی را که به آن ارائه کردید نگرفتید، این مبلغ به عنوان قسط برای فرد پذیرش شده لحاظ می شود که شما می توانید این مبلغ را بعدا از بیمار یا به صورت یکجا یا در چندین مرحله دریافت کنید.

اما سوال اینجاست که روش دریافت هزینه از بیمار به صورت قسطی چگونه است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به طور کامل روش انجام این کار را برای شما شرح دهیم.

  • برای انجام این کار از منوی پذیرش به قسمت لیست پذیرش بروید. همانطور که در تصویر زیر می بینید افرادی که دارای بدهی است برای شما مشخص است.
دریافت اقساط
  • همانطور که در تصویر بالا می بینید مبلغ پرداختی و مانده بدهی با دو فلش مجزا مشخص شده است. در این قسمت شما متوجه خواهید شد که هر بیمار چه مبلغی را پرداخت کرده است و چه میزان بدهی دارد.
  • در مرحله بعدی نیاز است از بیمارانی که مانده بدهی دارند مبلغ مورد نظر را دریافت کنید. که مطابق تصویر زیر بر روی آیکون مشخص شده کلیک کرده و گزینه دریافت اقساط را بزنید.
دریافت اقساط
  • با کلیک کردن روی دریافت اقساط پنجره ای جدید برای شما باز خواهد شد که اطلاعات نوع خدمت ارائه شده به بیمار و مبلغی که بایدپرداخت کند را مشاهده خواهید کرد. همچنین اگر بیمار قسطی را پرداخت کرده باشد از قسمت اقساط دریافت شده می توانید مبالغی را که قبلا پرداخت کرده است مشاهده کنید.
دریافت اقساط
  • طبق تصویر بالا که آن را مشاهده می کنید اگر مایل بودید می توانید با کلیک کردن روی دکمه قرمز رنگ حذف، نسبت به حذف اقساط پرداخت شده توسط بیمار اقدام کنید.
  • در قسمت پایین همین صفحه که در تصویر زیر مشاهده می کنید همانطور که از نام فیلد ها مشخص است می توانید مبلغ را یا به صورت نقدی یا با استفاده از کارتخوان از بیمار دریافت کنید.
پرداخت اقساط
  • نکته مهم) اگر بیمار قصد داشت تا مبلغ بدهی خود را یکجا پرداخت کند، شما می توانید تیک گزینه بستن قسط را فعال کنید تا به طور اتوماتیک کل مبلغی که بیمار باید پرداخت کند در فیلد مربوط به بستن اقساط قرار بگیرد. به تصویر زیر دقت کنید.
پرداخت اقساط
  • مطابق با تصویر بالا مشاهده می کنید با انتخاب کردن گزینه بستن اقساط تمامی فیلد های سمت راست که با کادر قرمز رنگ مشخص شده اند غیر فعال می شوند و کل مبلغ پرداختی بیمار در فیلد مربوط به بستن اقساط قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *