آموزش چاپ قبوض و صورتحساب

معمولا وظیفه چاپ قبض بر عهده کاربری است که بیمار را در سیستم پذیرش می کند. به همین علت باید تا حدودی با نحوه چاب قبض و صورتحساب بیمار آشنا شده باشید. اما در این قسمت از آموزش ها قصد داریم تا نحوه چاپ قبض و صورت حساب بیمار را به طور کامل به شما آموزش بدهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

برای این منظور در زمان پذیرش بیمار و هنگامی که فیلد های مورد نظر خود را پر کردید و مراحل ثبت اطلاعات بیمار در منوی پذیرش به پایان رسید، باید بر روی دکمه سبز رنگ ذخیره کلیک. با کیلیلک کردن پنجره ای به صورت خودکار باز خواهد شد که قبض بیماری که آن را پذیرش کرده اید خواهد بود. اگر به سیستم شما پزینتر وصل باشد می توانید این قبض را چاپ کنید. به تصویر زیر توجه کنید.

چاپ قبض

که همانطور که می بینید وارد منوی پذیرش شدیم و در پایان برای ذخیره اطلاعات بر روی دکمه ذخیره کلیلک می کنیم. همانطور که در تصویر زیر می بینید، قبض بیمار مورد نظر شما به نمایش گذاشته شد.

چاپ قبض

نکته مهم) در بعضی از سیستم های کامپیوتری زمانی که در مرحله پایانی پذیرش بر روی ایجاد یا ذخیره کیلیک می کنید به طور اتوماتیک قبض بیمار در صفحه ای جدیدایجاد نمی شود. برای برطرف کردن این موضوع مراحل زیر را طی کنید.

  • وارد مرورگر فایرفاکس خود شوید و به منوی تنظیمات بروید و در کادر جست و جوی تنظیمات کلمه pop را سرچ کنید. همانند تصویر زیر گزینه ای که مشخص شده است را انتخاب کنید.
چاپ قبض

با کلیلک بر روی گزینه Exceptions پنجره ای جدید برای شما به نمایش در خواهد آمد که در قسمت مربوطه ای که در تصویر زیر مشاهده می کنید باید اطلاعاتی را وارد کنید.

چاپ قبض

در قسمتی که در تصویر مشاهده می کنید و با کادر قرمز رنگ مشخص شده است، اگر می خواهید تغییرات را روی سیستم خودتان اعمال کنید باید کلمه localhost را بنویسید اما اگر سیستم فرد دیگری باشد نیاز است که ip مورد نظر آن سیستم را در این کادر وارد کنید. به یاد داشته باشید که در پایان بر روی کلمه Allow کیلیک کنید و همچنین در ادامه save changes را بزنید.

 

روش دوم چاپ قبض بیمار

در بعضی از اوقات ممکن است بنا بر هر دلیلی نتوانید در زمان پذیرش قبض بیمار را چاپ کنید و از این بابت نگران هستید که دیگر امکان اینکه بتوانید قبض بیمار را چاپ کنید وجود نداشته باشد اما جای هیچ نگرانی نیست و در ادامه به شما روش دیگر چاپ قبض بیمار را آموزش می دهیم.

برای این منظور از سر منوی پذیرش کلینیک گزینه لیست پذیرش را انتخاب کنید. دقیقا مانند زمانی که قصد دارید تا یک پذیرش را ویرایش کنید عمل کنید.

چاپ قبض

همانطور که در تصویر بالا می بینید با انتخاب گزینه چاپ نوبت و قبض بیمار می توانید نسبت به چاپ اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *