انواع هاست

۱.لینوکس

 

هاست لینوکس یا Linux Hostig به نوعی از میزبانی وب گفته می شود که سیستم عامل سرور یا میزبان ارائه خدمات سیستم عامل لینوکس باشد.

ویژگی های میزبانی یا هاست لینوکس چیست ؟

۱ – امنیت بسیار بالا بر اساس سیستم عامل لینوکس در توضیع های مختلف مانند CENTOS یا Redhat و …

۲ – کارایی و عملکرد بالا به دلیل بهینه بودن سیستم عامل لینوکس ( سرعت اجرای بسیار بالا نسبت به هاست ویندوز )

۳ – امکان اجرای کامل PHP با عملکرد فوق العاده نسبت به هاست ویندوز

۴ – امکان استفاده از بانک اطلاعاتی MYSQL با کارایی کامل و سرعت فوق العاده

۵ – امکان استفاده از دستورات HTML

۶ – امکان نصب و راه اندازی سیستم های مدیریت محتوا بر اساس PHP مانند وردپرس ، جوملا، دروپال ، و … با کارایی کامل و امنیت بالا ( نسبت به هاست ویندوز )

 

 

 

۲.هاست ویندوز

هاست ویندوز یا Windows Hosting نوعی از میزبانی وب است که در آن سیستم‌عامل سرور یا رایانه میزبان از نوع ویندوز سرور می‌باشد.

ویژگی میزبانی یا هاست ویندوز این است که امکان استفاده از فناوری‌های شرکت مایکروسافت مانند زبان برنامه نویسی ASP.NET و بانک اطلاعاتی SQL Server را به ما می‌دهد.

 

 

۳. هاست وردپرس

هاست وردپرس از نوع لینوکسی است. نقطه ضعف اصلی وردپرس، استفاده بسیار زیاد از منابع به واسطه دیتابیس سنگین می باشد. به همین دلیل هم هست که بسیاری از سایت های پربازدید، به جای استفاده از وردپرس، از CMS اختصاصی خود استفاده می کنند ( CMS = Content Management Sysyem ).

 

 

۴. هاست جوملا

جوملا یک سیستم مدیریت محتوای قدرتمند و برنده جایزه برترین سیستم مدیریت محتوای (CMS) جهان می باشد و شما را قادر به ساخت وب سایت و برنامه های کاربردی آنلاین می کند.

با استفاده از جوملا می توانید بدون نیاز به داشتن هیچگونه دانش فنی و برنامه نویسی وب به سادگی یک وب سایت حرفه ای در هر زمینه ای که نیاز دارید ؛ مانند (طراحی سایت شخصی، طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت فروشگاهی و …) راه اندازی کنید.

هاست جوملا علاوه بر تنظیمات عمومی هاست به تنظیمات حرفه ای و تخصصی ویژه هاست جوملا نیاز دارد تا بتوان امنیت و سازگاری سایت های جوملایی را نیز تامین کند. سرورهای هاست جوملا از بالاترین تنظیمات امنیتی، سازگاری و سرعت برای سایت های جوملا برخوردار است. و تنها برای میزبانی هاست جوملا به صورت تخصصی تنظیم و کانفیگ شده است.

 

 

 

۵. هاست ابری

 

Cloud Computing  یا رایانش ابری و یا پردازش ابری به معنای استفاده از منابع سخت افزاری و نرم افزاری مجموعه ای از کامپیوترهای متصل به شبکه می باشد. به این معنا که برای استفاده از یک نرم افزار یا سخت افزار خاص لزومی به وجود آن بر روی کامپیوتر مورد استفاده نیست و می توان از طریق کامپیوتر دیگری که به شبکه متصل است و دارای این منابع می باشد از آن ها استفاده کرد.
Cloud Hosting  یا میزبانی ابری نیز نوعی میزبانی است که اساس کار آن بر مبنای کار رایانش ابری می باشد. در این نوع از میزبانی وب سایت ها به جای استفاده از منابع سخت افزاری و نرم افزاری یک سرور، از چندین سرور بصورت همزمان استفاده می کنند. در سرورهای میزبان ابری، اطلاعات در نقاط مختلف جغرافیایی قرار می گیرند و با استفاده از فناوری سرورهای مجازی این امکان فراهم می شود تا هریک از این سرورها بخشی از وظیفه میزبانی را بر عهده بگیرند. این ویژگی که به عنوان افزونگی سرور مجازی شناخته می شود باعث افزایش کارآیی سرویس های میزبانی خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *