نکاتی برای راه اندازی کلینیک زیبایی

۱۰ نکته برای راه اندازی کلینیک های زیبایی که باید به آن ها توجه کرد:

 

این روزها با افزایش استقبال مردم برای خدمات زیبایی راه اندازی کلینیک زیبایی به یک ایده ناب تبدیل شده که بسیاری علاقه به سرمایه گذاری برای این کار دارند . اما قبل از اقدام برای راه اندازی کلینیک باید در نظر داشته باشید یک کلینیک زیبایی موفق نیاز به استراتژی صحیح برای سوددهی و اهداف  شفاف دارد که بدون در نظر گرفتن آنها موفقیت کلینیک غیر ممکن است. در ادامه قصد داریم چند مورد از موارد کلیدی برای راه اندازی یک کلینیک زیبایی را مرور کنیم:

۱. تعیین نیاز مشتری :

بهتر است قبل از شروع کسب و کار خود نیازها و خواسته های مشتریان خود را به دقت تحلیل  و مکتوب کنید. بهتر است با مراجعه به کلینیک های رقیب، نیازها و مشکلاتی که در آنها وجود دارد را بررسی کنید.

۲. تخصص و تجربه :

مهارت و تجربه در این زمینه بسیار مهم است. برای داشتن یک کلینیک زیبایی موفق باید از متخصین با تجربه و ماهر در زمینه زیبایی استفاده کنید و خودتان به عنوان مدیر و یا سرمایه گذار در این حوزه تجربه کسب کنید یا از تجربه دیگران استفاده کنید. البته که داشتن یک منتور متخصص در این حوزه مثل مهندس محمد امین باستانی به شما کمک بسیاری می کند.

۳. طراحی مناسب :

طراحی کلینیک باید به گونه ای باشد که بازدید کننده را به خود جلب کند. بهتر است طراحی و چیدمان طبق خدمات و بخش بندی مشتریان در نظر گرفته شود و از رنگ ها و نور پردازی  مناسب استفاده کنید.

۴. استفاده از تکنولوژی جدید :

استفاده از تجهیزات و تکنولوژی های جدید در کلینیک شما می تواند تاثیرات مثبتی بر تعداد مشتریان تان داشته باشد، چرا که نرم افزار خوب از اصلی ترین عامل ها و جز ستون های راه اندازی کلینیک زیبایی موفق است.

۵. تبلیغات موثر :

تبلیغات موثر برای جذب مشتری بسیار مهم است. شما باید از روش های مختلف تبلیغاتی مانند تبلیغات در رسانه های اجتماعی، تبلیغات اینترنتی و برنامه های تلویزیونی استفاده کنید.

۶. ارائه خدمات با کیفیت :

مشتریان همیشه به دنبال کلینیک هایی هستند که خدمات با کیفیت بالا ارائه می دهند و مشتری مداری سرلوحه کارشان است. پس یکی از مهم ترین اصل ها برای داشتن کلینیک زیبایی موفق ارائه خدمات با کیفیت است.

۷. به روز بودن :

صنعت زیبایی بسیار پویا است و دائما در حال تغییر است. پس برای داشتن کلینیک موفق باید با تغییرات جدید آشنا بود و تغییراتی ارائه دهید که با مطابق سلیقه جمعی باشد. استفاده از تئوری اهرم که اینجا منظورمان دستگاه های بروز و جدید در دنیا است که خود علاوه بر بالابردن نتیجه، کیفیت و پرستیژ مشتری های احتمالی را در تبلیغات جذب می نماید.

۸. ارائه مشاوره مناسب :

ارائه مشاوره مناسب به مشتریان می تواند به شما کمک کند تا رابطه قوی و دوستانه ای با آنها برقرار کنید و در نتیجه مشتریان را به خود جذب کنید. البته که فالوآپ کردن و پیگیری مشتریان کمک بسزایی می کند که شما برای مدیریت بازاریابی و مشاوره های خود نیاز به یک نرم افزار CRM تخصصی برای کلینیک های زیبایی دارید.

۹. توسعه شبکه :

برای داشتن کلینیک موفق باید شبکه و روابط خود را توسعه دهید و با دیگران در صنعت زیبایی همکاری کنید تا ارتباطات شما با مشتریان بیشتر شود.

۱۰. خریداری نرم افزار های مربوطه برای مدیریت بهتر کلینیک و تسهیل در کار کارکنان و مراجعه کنندگان :

استفاده از جدید ترین نرم افزار های مدیریت مطب چند قدم شما را به موفقیت نزدیکتر می کند. چرا که روش های قدیمی و کاغذی دیگر جوابگو نیستند و فقط بی نظمی و نارضایتی مشتریان را به همراه خواهد داشت. با کمک این نرم افزار کلیه اطلاعات مربوط به هر بیمار را ثبت کنید، جلسات بعدی را به صورت اتوماتیک به آنها یادآوری کنید و یا آنها را از تخفیفات ویژه و خدمات جدید مطلع کنید. بدون شک با خریداری این نرم افزار موفقیت را برای کلینیک خود خریداری می کنید.

داشتن یک بیزینس کوچ حرفه ای، مشاور مالی و مشاور حقوقی قطعا شما را در جهت رسیدن به اهدافتان سرعت داده چرا که از دست تهدید ها در امان خواهید بود. در راه اندازی کلینیک زیبایی می بایست به تمامی عوامل فوق توجه ویژه داشت به این دلیل که کلینیک های موفق با این اصول و روش ها با شما رقابت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت درخواست دمو و مشاوره رایگان