نرم افزار نوبت دهی

امروزه در برخی مراکز هنوز شیوه نوبت گیری بیماران در درمانگاه‌های و بیمارستان به ‌صورت کاملاً سنتی انجام می‌شود؛ این امر برای بیماران بسیار سخت و زمان بر خواهد بود. شرکت پزشکیار باستانی طب با پیشنهاد کیوسک های پذیرش نوبت دهی ،فرآیند نوبت گیری پزشکان را برای بیماران بسیار آسان و راحت کرده است. مراجعین می توانند به جای مراجعه به پذیرش به کیوسک نصب شده  در مراکز درمانی مراجعه نمایند و با انتخاب پزشک معالج خود برگه نوبت دریافت می نمایند و بر اساس زمان بندی مشخص می توانند زمان خود را مدیریت نموده و به راحتی برای پزشک مورد نظر خود نوبت گیری نمایند. نوبت به صورت حضوری از طریق منشی هم امکان پذیر خواهد بود، نرم افزار نوبت دهی حضوری باستانی طب به گونه ای طراحی شده است که نوبت های گرفته شده چه از طریق منشی و چه از طریق کیوسک در نرم افزار نوبت دهی باستانی طب منتقل میشوند و منشی یا پرسنل از نوبت ها آگاه هستند.

یکی دیگر از افتخارات گروه نرم افزاری پزشکیار باستانی طب ارائه نرم افزار مدیریت مطب و مراکز درمانی همچون درمانگاه، کلینیک، مراکز جراحی محدود و بیمارستان ها می باشد. ما با بهره‌مندی از تجربه و اطلاعات برترین پزشکان و متخصصان داخلی و خارجی توانسته ایم در زمینه نرم افزار رایانه، تخصصی ترین نرم افزار نوبت دهی را در این زمینه عرضه نماییم. همچنین این نرم افزار تحت استاندارد جهانی HL7 و الگوهای بین المللی طراحی گردیده و ضمن گرفتن تاییده و مجوز از معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان محصول دانش بنیان، دارای مجوز و تاییده از وزارت بهداشت، درمان و آموزش جمهوری اسلامی ایران نیز می باشد.

باستانی طب با هدف ایجاد امکان سیستم مدیریتی کاربردی و کار آمد (MIS) کیوسک نوبت دهی و پذیرش بیمارستانی، درمانگاهی و کلینیکی جهت مدیریت ساختار محور و یکپارچه در سیستم نوبت دهی ، پذیرش ، صندوق و امور مالی در جهت آرامش و نظم در محیط، اعلام زمان حضور پزشکان، فراهم آوردن زمینه تعیین نوبت و پذیرش توسط بیماران و مراجعه کنندگان، معرفی پزشکان و متخصصان توسعه یافته است. این سیستم همه جانبه بصورت یکپارچه نیازهای یک مرکز بزرگ را پوشش می دهد مانند تعیین نوبت، پرداخت وجه، پذیرش توسط خود مراجعه کننده همه بصورت یکجا و یکپارچه و همچنین در قسمت مدیریت با قابلیت تهیه انواع دیسکت قابل ارائه به مراکز بیمه با فرمت استاندارد و یا دلخواه مرکز درمانی، ارائه انواع گزارشات درآمد، هزینه، پذیرش، بخش، درمانگاه، قابلیت ارتباط بین مراکز داخلی درمانگاه و تمام ابزارهای مورد نیاز مدیریت مراکز درمانی را چه در زمینه صندوق، پذیرش، مدیریت، نوبت دهی را دارا می باشد . جامع بودن این سیستم یکی از ویژگی های آن می باشد که باعث متمایز ساختن آن از دیگر سیستم های نوبت دهی شده است.

شرکت باستانی طب، با هدف تسریع در نوبت دهی و سیستماتیک نمودن نوبت دهی وحرکت به سوی الکترونیک کردن پذیرش و حذف دفترچه های درمانی دستگاه کیوسک پذیرش و نوبت دهی را در مراکز درمانی  نصب و راه اندازی می نماید؛ که امروزه  این امرمی تواند در کاهش هزینه ها، افزایش کیفیت کارها و ارتقاء رضایتمندی برای بیماران و پزشکان بسیار موثر واقع شود.

 

برخی از امکانات نرم افزار نوبت دهی به صورت حضوری:

 

 • تعریف تقویم کاری و بازه زمانی سالانه، ماهانه، هفتگی و روزانه
 • تعیین شیفت کاری، زمان شروع و پایان، و زمان استراحت
 • سیستم صف بندی چند مرحله ای
 • صف بندی، گروه بندی و شماره بندی مراجعه کنندگان و تعیین زیر صف و زیر گروه
 • تعریف نوبت های ارجاعی و نوبت های خاص
 • تعیین متن اطلاعات نوبت برای چاپ بروی برگه نوبت
 • تعیین متن اطلاعات نوبت برای پیامک ارسالی به نوبت گیرنده

 

ویژگیهای سیستم نوبت حضوری برای نوبت گیرنده :

 

 • تعیین روز، ساعت و شیفت نوبت توسط مراجعه کننده
 • اختصاص کد رهگیری به نوبت گیرنده
 • ارائه پرینت حاوی اطلاعات نوبت به نوبت گیرنده
 • درج تعداد افراد در صف انتظار و تعیین مدت زمان انتظار بروی برگه چاپ نوبت
 • ارسال پیامک حاوی اطلاعات نوبت به نوبت گیرنده

 

در ادامه با کلیک بر روی هر بخش از نرم افزار نوبت دهی می توانید اطلاعات بیشتری راجع به قابلیت های نرم افزار کسب نمایید .

 • ثبت اولیه اطلاعات بیمار (شامل اطلاعات زن یا مرد، کد ملی، شماره تماس، آدرس و ….)
 • ثبت خدمات پزشکی (مانند ویزیت، معاینه، رژیم درمانی و …)
 • ثبت مبالغ دریافتی (به صورت‌های نقد، کارت خوان‎ و چندگانه، با قابلیت اتصال به دستگاه‌های پوز بانکی)

نوبت دهی به بیماران می‌تواند توسط منشی، پزشک و یا از طرف بیمار صورت گیرد.

انواع ماژول های نوبت دهی

 • ماژول نوبت دهی براساس بازه زمانی خاص و یا برنامه کاری پزشک (به صورت اتوماتیک و یا دستی)
 • ماژول نوبت دهی از طریق وب سایت
 • ماژول نوبت دهی از طریق اپلیکیشن موبایل
 • ماژول نوبت دهی از طریق کیوسک اطلاع رسانی
 • ماژول پیامک (SMS)

 

 

در صورت نیاز، ماژول های نوبت دهی هر یک به صورت مجزا امکان تنظیم برنامه نوبت دهی را براساس صف انتظار و یا ساعت خاص دارا می باشند.

برای جلوگیری از شلوغی و همهمه در سالن انتظار گروه نرم افزاری دانش بنیان پزشکیار باستانی طب، ماژولی تحت عنوان صف انتظار را طراحی نموده که بیماران می توانند از طریق کیوسک نوبت دهی و یا توسط منشی در صف انتظار قرار بگیرند. همچنین ماژول فوق قابلیت اتصال به صفحه نمایشگر یا تلویزیون را دارد. به این ترتیب پزشک یا منشی می‌توانند بیماران را بر اساس اولویت و یا لیست فراخوانی شده به بخش یا اتاق مورد نظر راهنمایی نمایند.

کیوسک نوبت دهی

بیماران از طریق کیوسک نوبت دهی می‌توانند بخش مورد نظر را انتخاب و با وارد کردن اطلاعات هویتی خود، فیش نوبت را دریافت نموده و در صف بیماران در انتظار پذیرش و در بخش مورد نظر قرار گیرند. اطلاعات وارد شده توسط بیمار به صورت اتوماتیک در نرم افزار ثبت می‌گردد.

ماژول نوبت انتظار

همزمان با پذیرش و ثبت اطلاعات بیمار توسط منشی، بیمار در صف انتظار قرار گرفته و فیش نوبت خود را از منشی دریافت می‌کند.

فراخوان بیمار

در این قسمت پزشک و یا مسئول بخش، لیست بیماران را در سیستم مشاهده نموده و با کلیک کردن بر روی دکمه فراخوان، بیمار به اتاق پزشک فرا خوانده می‌شود. در صورتی که کار بیمار در بخش مورد نظر به اتمام برسد، نام آن ها از لیست انتظار حذف می‌گردد.

قابل ذکر است که کلیه بخش‌های نرم افزار دارای قابلیت گزارش‌گیری می‌باشند.

 • امکان پشتیبان گیری خودکار از اطلاعات نرم افزار
 • امکان پشتیبان گیری خودکار بر روی درایو و هاست
 • دارای امنیت بالا در حفظ اطلاعات

ماژول پیامک یک قابلیت فوق‌العاده برای برقراری تعامل میان شما و مراجعه کنندگان است. با استفاده از ماژول پیامک امکان نوبت دهی از طریق پیامک، مدیریت ارتباط با بیمار یا مراجعه کننده مانند اعلام و یا یادآوری زمان مراجعه، لغو زمان مراجعه بیمار در صورت عوض شدن برنامه پزشک، ارسال و دریافت اطلاعات مالی بیمار، امکان ارسال پیامک های گروهی به عنوان مثال جهت مناسبتهای مختلف و ارسال پیامکهای تبلیغاتی و … فراهم می باشد. همزمان با ثبت نوبت دهی، سیستم به صورت اتوماتیک برای بیمار پیام تاریخ، روز و ساعت مراجعه را ارسال می نماید. جهت یادآوری مجدد، سیستم چند روز قبل از زمان مراجعه، یک پیامک مبنی بر یادآوری برای بیمار ارسال می کند تا در صورت عدم مراجعه بیمار (لغو نوبت)، عدد صفر را ارسال نموده و نوبت بیمار حذف شود.

یکی از نقاط قوت این نرم افزار طراحی آن به صورت آنلاین و آفلاین می‌باشد که این امکان را به پزشکان عزیز می‌دهد که در هر زمان و هر مکان (هر جایی از دنیا) با اتصال به نرم افزار کلیه اطلاعات بیماران را رؤیت نمایند و یا ثبت و تغییر دهند.

از دیگر امکانات بارز این نرم افزار قابلیت ریسپانسیو بودن آن می‌باشد به این معنی که با کلیه سخت افزارهای روز دنیا همچون تلویزیون، کامپیوتر رو میزی، لپ تاپ، تبلت و موبایل و همچنین با انواع سیستم عامل‌ها سازگار است.

لازم به ذکر است که این نرم افزار در چهار نسخه‌ی مطب، کلینیک، درمانگاهی و بیمارستانی طراحی شده که قابلیت اتصال و ارتباط با یکدیگر را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *