هوش مصنوعی در علم پزشکی

هوش مصنوعی در علم پزشکی

امروزه هوش مصنوعی به دلیل گسترش دانش و فرایند تصمیم گیری اهمیت بیشتری در علم پزشکی پیدا کرده است. هوش مصنوعی با گسترش دانش در حوزه پزشکی و پیچیدگی تصمیمات مرتبط با تشخیص و مدیریت کلینیک توجه متخصصین را به  استفاده از سیستم های پشتیبان تصمیم گیری در امور پزشکی جلب نموده است. به همین دلیل امروزه استفاده از انواع سیستم های هوش مصنوعی در پزشکی در حال افزایش است.

جمع‌آوری ، مدیریت و دسترسی سریع به داده‌ها و اطلاعات پزشکی با کمک هوش مصنوعی

یکی از مرزهای بعدی که قراره توسط Big Data فتح بشه بی شک صنعت بهداشت و درمان خواهد بود. گاهی اوقات اطلاعات بسیار با ارزش در میان میلیون‌ها داده از بین می رود. این امر موجب می‌ شود تا زیان‌های جبران ناپذیری به این صنعت وارد ‌شود. هم‌چنین عدم توانایی در اتصال نقاط مهم داده‌ها، روند تشخیص مناسب و ایجاد داروهای جدید را کند می‌ کند.

بسیاری از فعالان در صنعت بهداشت و درمان برای جلوگیری از ضرر و زیان‌ها به هوش مصنوعی و استفاده از نرم افزارهای پزشکی و درمانی روی آورده اند. هوش مصنوعی می تواند میلیون ها داده را  در کمترین زمان ممکن تجزیه و تحلیل کند. همچنین اطلاعاتی را برای ما  استخراج کند که برای به دست آوردن آنها به صرف زمان زیادی نیاز داریم.

در محیط بزرگی مثل پزشکی که اطلاعات آن بسیار حساس است مدیریت اطلاعات یکی از چالش های پیش روی ماست. با کمک نرم افزارهای مدیریت و پشتیبانی مراکز پزشکی می توانیم با خودکارسازی بخش اداری، اسناد را بر اساس هدف و محتوا ثبت کنیم. برنامه ریزی امور مربوط به بیمار مثل نوبت دهی را به صورت خودکار انجام بدیم. اطلاعات پزشکی را طبقه بندی کرده و در دسترس داشته باشیم.

ارائه یک تجربه کارآمد به بیمار این اجازه را به بیمارستان ها، کلینیک ها و پزشکان می دهد تا بیماران بیشتری را پذیرفته و درمان کنند. با استفاده از نوآوری های جدید هوش مصنوعی در صنعت بهداشت و درمان، می توان به تجربه بیمار بهبود بخشید. علاوه بر آن به پرسنل بیمارستان کمک کرد تا میلیون ها نقطه داده را سریع‌تر و مؤثرتر پردازش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت درخواست دمو و مشاوره رایگان